Active Blog

Aby deti boli deťmi. Aktívne a šťastné

Aby deti boli deťmi. Aktívne a šťastné

Vrátili ste sa niekedy späť v čase do svojho detstva a tých najkrajších spomienok, kedy ste boli naozaj šťastní? Čo vám ako prvé napadlo? Pravdepodobne to boli šibalstvá, ktoré ste vonku pri hre vyparatili so svojimi kamarátmi, či aktívne chvíle s rodinou plné najrôznejších zážitkov. Vráťte sa so svojimi deťmi do týchto čias a doprajte im rovnako aktívne chvíle, aj vďaka našej značke funkčného oblečenia.

Vraciame kúzlo do detského života

Len vtedy, keď sú deti dobre oblečené, si môžu užiť dokonalú a ničím nerušenú hru vonku. Práve preto volíme tie najlepšie možné materiály, ako je merino vlna či softshell. Chceme deťom dopriať možnosť voľného a slobodného pohybu podľa ich potrieb. 
Aby deti boli deťmi. Aktívne a šťastné

V ActiveKids sme presvedčení, že to, čo je „vonku“, musíme spolu udržať aj pre ďalšie generácie. Že opraviť svet sa dá. Vyskúšajte to s nami.

Softshellové sukne pre všetky ActiveGirls

Softshellové sukne pre všetky ActiveGirls

Poznáte príslovie - Aká matka, taká Katka”? Za týmto príslovím sa podľa nás, ukrýva niečo oveľa hlbšie ako si možno myslieť. Čo ak nehovorí len o vlastnostiach, ktoré mama prenáša na svoju dcéru, ale je aj o samotnej móde, ktorá môže ich vzťah upevniť? 

Softshellové sukne pre všetky ActiveGirls

V ActiveKids sme presvedčení, že to, čo je „vonku“, musíme spolu udržať aj pre ďalšie generácie. Že opraviť svet sa dá. Vyskúšajte to s nami.

Na prírode nám záleží

Na prírode nám záleží

Skutočná hra je vonku. Najlepšie bez starostí, v prírode, na čerstvom vzduchu. Už dávno však takéto bezstarostné prostredie nie je samozrejmosťou. Uvedomujeme si to aj my v ActiveKids, preto prispievame aj vlastnou troškou k zlepšeniu životného prostredia.

Na prírode nám záleží

Opraviť svet sa dá, začnite hneď. Spoločne s nami, s ActiveKids.

SOFTSHELL ochráni vaše deti pred vetrom aj dažďom

SOFTSHELL ochráni vaše deti pred vetrom aj dažďom

 

Softshellová vonkajšia ochranná vrstva je základný kúsok šatníka všetkých aktívnych detí. Softshell je ideálny materiál na outdoorové aktivity, no hodí sa výborne aj na cestu do škôlky či školy. Softshellová bunda, nohavice, prípadne softshellový overal  majú vodeodolné vlastnosti a chránia aj pred vetrom. Pri tomto celoročnom oblečení nevadí, keď dieťa náhle "chytí rapel" a rozhodne sa kolenačkovať po mokrom chodníku (alebo ešte niečo horšie) :-). Nemusíte mať obavy, že je v mokrom a prechladne. Ani nemusíte na okolitý svet pôsobiť, že sa neustále sťahujete, lebo ste ovešaní taškami s náhradným oblečením. Softshellová bunda alebo softshellové nohavice sú totiž presne tým druhom oblečenia, ktoré má vodeodolné vlastnosti a chráni aj pred vetrom. Softshell je navyše vysoko odolný materiál voči špine a oderu a je nenáročný na údržbu. So zablatenými kolenami si tak hravo poradíte aj vlhkou handričkou. 

V našej ponuke uprednostňujeme softshell s membránou. Je to vlastne taký látkový sendvič. Vrstvením troch materiálov - spodnej podšívky, polyuretánovej membrány a vrchnej strany polyester - vznikla "superlátka", ktorá si v detskom šatníku rozhodne zaslúži svoje pevné miesto. Rozlišujeme softshell zateplený, ktorý je podšitý napr. fleecom. Tento zateplený softshell je vhodný na jar, jeseň a zvládne aj suchú zimu. S teplou spodnou merino vrstvou zvládnu zateplené softshellové nohavice aj mínusové teploty - podšité nohavice sú ideálne na tzv. suchú zimu. Dokonca nám takéto zateplené softshellové nohavice vydržali aj pol hodinku poctivej zimnej sánkovačky. Na dlhšiu zimnú lyžovačku či sánkovačku ich však už neodporúčame, mohli by v snehu priveľmi navlhnúť a premoknúť. Na teplejšie dni postačí sofsthell nezateplený, ktorý má veľké využitie napr. na letnú turistiku, či pobyt v prírode. Tento typ softshellu je bez zateplenia, čiže príjemný na teplejšie dni. 

              JAR - JESEŇ - ZIMA                                                                                         LETO

9747-9                                                      11390-9Membránový softshell zateplený podšitý fleecom                                   Mеmbránový softshell nezateplený                                

 

O vlastnostiach konkrétneho softshellu rozhodujú jeho parametre, ktoré sa pre lepšiu prehľadnosť vyjadrujú číselne. Práve tieto údaje je potrebné sledovať na visačke, obale či v popise každého softshellového oblečenia. 

Výška vodného stĺpca: udáva schopnosť materiálu odolávať tlaku vody a uvádza sa v milimetroch. Čím je vodný stĺpec vyšší, tým je materiál odolnejší voči premoknutiu. Na outdoorové aktivity sa odporúčajú materiály s vodným stĺpcom okolo 5.000 – 15.000 milimetrov. Ak však vyberáte pre drobca oblečenie na bežné nosenie (na cestu do škôlky/školy), postačí aj oblečenie s nižším vodným stĺpcom. V našej ponuke nájdete aj softshell s vodným stĺpcom až 15.000mm. 

!Pozor! - softshell nie je 100% nepremokavý materiál. Do silného vytrvalého dažďa je už nevyhnutné obliekať dieťatu "pogumovanú" bundu aj nohavice z materiálu PU - polyuretán v hustote od 190g a viac. Takéto oblečenie by malo mať zároveň zatavené švy, aby cez šitie neprenikla ani kvapka vody. PU je síce 100% nepremokavý, no rozhodne to nie je priedušný materiál. Odporúčame ho obliekať teda v prípade silného, vytrvalého dažďa. Na všetko ostatné je skvelým materiálom práve vyššie spomínaný softshell, ktorý je na rozdiel od PU krásne priedušný. 

Priedušnosť: tento údaj v g/m2/24h hovorí o tom, koľko vlhkosti v gramoch prepustí jeden štvorcový meter látky za 24 hodín. Hodnota priedušnosti by mala začínať minimálne od 3.000g/m2/24h. Jednoducho povedané: čím je táto hodnota vyššia, tým materiál lepšie "dýcha" a dieťa sa pod ním bude menej potiť. Priedušnosť materiálu je veľmi dôležitá kvôli odvádzaniu telesnej vlhkosti, aby neprišlo k prehriatiu organizmu. V našej ponuke nájdete aj softshell s priedušnosťou až 10.000g/m2/24h. 

Naše hlavné kategórie produktov zo softhellu: 

activekids-banner-softshell-300x200_1 activekids-banner-softshell-na-leto-300x200 activekids-banner-tretia-vrstva-2-300x200

activekids-banner-softshellove-nohavice-300x200 activekids-banner-softshellove-bundy-300x200 activekids-banner-softshellove-leginy-300x200

 VLASTNOSTI SOFTSHELLU

 1.  je univerzálny – softshellové oblečenie možno nosiť celoročne na rôzne outdoorové aktivity. Rovnako sa však hodí aj na bežné nosenie, napr. do skôlky či školy.
 2. je vetruvzdorný – materiál veľmi dobre odoláva vetru
 3. je vodeodolný – materiál veľmi dobre odoláva vode a dažďu
 4. je priedušný – materiál veľmi dobre „dýcha“ 
 5. dokáže zahriať podobne ako fleecová mikina
 6. je ľahký a veľmi príjemný na dotyk
 7. je pružný – neobmedzuje v pohybe
 8. je rýchloschnúci 
 9. jednoduchá údržba – drobné nečistoty ľahko odstránite vlhkou utierkou

 

UNUO detske softshellove nohavice s fleecom cena od 22.90 - vonkajsia vrstva jar:jesen a sucha zima + vysoky naplet v pase chrani krize_1 Unuo chlapcenske softshellove nohavice s fleecom pre najmensich Auticka_4 UNUO detske softshellove nohavice s fleecom pre najmensich Eugen_4_cena_17,90 - vonkajsia vrstva jar:jesen a sucha zima + vysoky naplet v pase chrani krize

SPRÁVNA ÚDRŽBA SOFTSHELLU

 • pranie max. do 40°C 
 • na moderné technické materiály nepoužívať aviváž
 • odporúčame pranie v špeciálnych pracích prostriedkoch na membránové oblečenie 
 • nesušiť priamo na horúcom zdroji tepla, na priamom slnku ani v sušičke
 • nežehliť a nebieliť
 • ak máte na vašej práčke možnosť voľby programov, odporúčame program ŠPORT. Pokiaľ takýto program nemáte, odporúčame znížiť otáčky žmýkania na max. 600-800. 
 • po určitom čase nosenia odporúčame impregnáciu vhodným impregnačným prostriedkom v spreji na softshell - úplne jednoducho: pokiaľ v daždi začnú na softshellkách zostávať tmavé fľaky, je čas na obnovenie ochrannej vrstvy impregnáciou

 

 

 

ČLÁNKY O MATERIÁLI SOFTSHELL 

Dočítajte sa viac o materiáli softshell na našom blogu: 

 • Pripravení na jeseň: ako obliecť dieťa na hory:

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/pripraveni-na-jesen-ako-obliect-dieta-na-hory

 • Detské softshellové oblečenie: a jeseň môže začať:

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/detske-softshellove-oblecenie-a-jesen-moze-zacat 

 • 4 skvelé tipy na funkčné detské oblečenie do jarného počasia: 

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/skvele-tipy-na-funkcne-detske-oblecenie-do-jarneho-pocasia

 

 

 

        

 

 

 

100% prírodné vlákno MERINO VLNA

100% prírodné vlákno MERINO VLNA

 

"TO NAJLEPŠIE PRE VAŠE DETI Z DOKONALEJ PRÍRODY"

Detské oblečenie z merino vlny si v posledných rokoch získava svojich verných fanúšikov aj u nás na Slovensku. 100% prírodné vlákno MERINO sa stáva čoraz obľúbenejším medzi rodičmi, ktorí svojim deťom doprajú tú najvyššiu kvalitu. No vedeli ste, že detské oblečenie z merino vlny je využiteľné celoročne a nie iba na zimnú lyžovačku? Čo je to vlastne merino vlna a aké sú jej prednosti? Prečo sa oplatí investovať do kvalitného termoprádla a v akých detských veľkostiach sa vyrába? Je to vhodné oblečenie pre bábätká s citlivou pokožkou? Ako sa správne starať o produkty z merino vlny? To všetko sa dozviete v sérii  našich článkov o funkčnom oblečení pre deti. A začíname práve merinom! :-)  

background1

ČO JE TO VLASTNE MERINO?

Merino vlna je najjemnejší druh ovčej vlny. Pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, ktoré pôvodne žili v horských oblastiach Španielska, odkiaľ sa postupne rozšírili do celého sveta. V súčasnosti najväčšia a najkvalitnejšia produkcia merino vlny pochádza z Nového Zélandu a z Austrálie, odhaduje sa až na 80% celkovej svetovej produkcie. 

V porovnaní s bežnou vlnou je merino vlna hodvábne jemná. Vďaka svojej jemnosti je vhodná aj na výrobu oblečenia pre bábätká od tých najmenších detských veľkostí. Rovnako je vhodná aj pre ľudí s citlivou pokožkou. Za svoju hodvábnu jemnosť vďačí svojmu vláknu o priemere 16 - 22 mikrónov (0,016 - 0,022 milimetrov). Najjemnejší typ merino vlny tzv. Superfine merino má priemer vlákna dokonca len 16 mikrónov. (Pre porovnanie - ľudský vlas má priemer približne 100 mikrónov). Preto nemusíte mať pred kúpou detského oblečenia z merino vlny vôbec obavy, že bude deti “hrýzť” a bude im nepríjemné na holú pokožku. Práve naopak, je hodvábne jemné a vhodné už pre tie najmenšie deti. 

merino-vlna-sk

 

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ OBLEČENIE Z MERINO VLNY PODĽA ROČNÉHO OBDOBIA? 

Základnou úlohou funkčného oblečenia z merino vlny je odvádzať pot a prebytočnú vlhkosť priamo od pokožky a udržiavať tak telo suché. Čiže jeho hlavnou funkciou je postarať sa o to, aby deti pri žiadnej aktivite nemali nepríjemný pocit spoteného tela a chladu. Aby našim ratolestiam bolo príjemne aj pri tých najnáročnejších výpravách za dobrodružstvom, či už v lete alebo zime. Aby obľúbené vety našich babičiek “Nebež, lebo sa spotíš a prechladneš!” boli už len minulosťou. V chladnejšom počasí tvorí termoprádlo zvyčajne prvú základnú vrstvu, prípadne je nositeľné aj ako druhá izolačná vrstva. V teplom letnom počasí však termoprádlo môžeme nosiť ako jedinú vrstvu. Ako si však správne vybrať? Ktoré merino oblečenie je vhodné na letnú turistiku a ktoré na zimnú lyžovačku? V čom je ten podstatný rozdiel? Pomôžeme vám zorientovať sa v tom. 

Odpoveď na túto otázku sa skrýva v tzv. hustote úpletu (gramáži), ktorá sa udáva v g/m2. Na leto je vhodné zvoliť hladký jemný úplet s hustotou okolo 130 - 190g/m2, ktorý zvládne teploty od 0°C/+40°C. Vyššie gramáže zvládnu už aj mínusové teploty pod 0°C. Pre porovnanie napr. hrubý zimný dvojvrstvový úplet môže mať hustotu až 260 g/m2. 

Je to ideálne celoročné oblečenie vhodné na detské ihrisko aj uprostred sídliska, na výlety do prírody, turistiku, na letnú aj zimnú dovolenku, rovnako aj na cestu do škôlky či školy.

 

Naše hlavné kategórie produktov z merino vlny: 

activekids-banner-merino-vlna-2-300x200 activekids-banner-merino-na-leto-300x200 activekids-banner-merino-ciapky-300x200 

activekids-banner-merino-ponozky-300x200  activekids-banner-doplnky-300x200 activekids-banner-nosime-v-merine-300x200

activekids-banner-vrstvenie-300x200 activekids-banner-prva-vrstva-2-300x200 activekids-banner-druha-vrstva-2-300x200

 

VLASTNOSTI MERINO VLNY

Merino je najjemnejší druh ovčej vlny a má tieto unikátne vlastnosti, ktorým sa nič nevyrovná:

 1. 100% prírodný materiál - to najlepšie pre vaše deti z dokonalej prírody
 2. je šetrná k životnému prostrediu - je biologicky rozložiteľná a pochádza z obnoviteľných zdrojov, na rozdiel od syntetického vlákna. Merino vlnu je možné dokonca kompostovať.
 3. je vhodná celoročné nosenie - oblečenie z merino vlny nie je iba do chladného zimného počasia, práve naopak! Je vhodné na celoročné nosenie, od nízkych mínusových teplôt, až po tie tropické nad 30stupňov. V zimnom období je ako prvá vrstva vhodné termoprádlo s vyššou hustotou vlákna (gramážou) cca od 200g/m2. V letnom období je ideálna gramáž od 130g/m2-190g/m2, teda veľmi ľahký a tenký materiál. Údaj o gramáži by mal obsahovať každý kus oblečenia z merino vlny. 
 4. bezkonkurenčná termoregulácia - merino vlna je prírodné duté vlákno, ktoré perfektne izoluje a vytvára tak ideálnu termoreguláciu tela - má výborné izolačné vlastnosti, skvele odvádza pot a udržuje pokožku stále suchú
 5. v zime hreje a v lete chladí - čím udržuje ideálnu telesnú teplotu a zabraňuje tak prehriatiu alebo podchladeniu organizmu
 6. maximálne odvádza pot od pokožky - čím udržiava telo stále suché a teplé, (tzv. suché teplo) aj pri tých najnáročnejších detských aktivitách
 7. hreje, aj keď je vlhká - má vysokú absorbčnú schopnosť, čo znamená, že dokáže nasať vlhkosť rovnajúcu sa až 30% svojej váhy bez toho, aby na dotyk bolo oblečenie studené a mokré
 8. je antibakteriálna - má prirodzenú schopnosť vydržať dlhú dobu bez zápachu, a to vďaka 90% obsahu proteínu keratín. Práve ten vytvára nehostinné prostredie pre život baktérií, ktoré svojím rozkladom a množením spôsobujú zápach. 
 9. jednoducha údržba, nie je potrebné ju často prať - jednoducho povedané, merino môžete nosiť aj dlhšiu dobu bez toho, aby bolo cítiť zápach potu. A to je obrovská výhoda pri viacdenných aktivitách bez možnosti prania. Nežehlí sa.
 10. výborná priedušnosť - každé vlákno merino vlny dýcha skrz svoju vnútornú štruktúru, na rozdiel od syntetického vlákna, ktorého priedušnosť je určená množstvom medzier v látke. Preto husto pletené tričko z umelých vláken nedýcha, na rozdiel od husto tkanej vlnenej látky, ktorá je stále krásne priedušná.  
 11. je jemná, neškriabe - v porovnaní s bežnou vlnou je merino vlna hodvábne jemná. Vďaka svojej jemnosti je vhodná aj pre bábätká a ľudí s citlivou pokožkou. Za svoju hodvábnu jemnosť vďačí svojmu vláknu o priemere 16 - 22 mikrónov (0,016 - 0,022 milimetrov). Najjemnejší typ merino vlny tzv. SUPERFINE merino má priemer vlákna dokonca len 16 mikrónov. (Pre porovnanie - ľudský vlas má priemer približne 100 mikrónov). Preto nemusíte mať pred kúpou detského oblečenia z merino vlny vôbec obavy, že bude deti “hrýzť” a bude im nepríjemné na holú pokožku. Práve naopak, je hodvábne jemné a vhodné už pre tie najmenšie deti.
 12. je hypoalergénna - vhodná pre citlivú až atopickú pokožku. Merino vlna je antistatická a prirodzene odpudzuje prach. Eliminuje baktérie, roztoče a mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť alergie, prípadne astmu. 
 13. vysoká UV ochranu - má prirodzený slnečný faktor (min UPF = 25)
 14. nehorí a netaví sa
 15. rýchlo uschne a nekrčí sa - ideálna pre zaneprázdnené rodiny s deťmi
 16. čiastočne odpudzuje vodu - vďaka obsahu lanolínu a štruktúre vlákna
 17. tvarová stálosť - merino vlna je prirodzene elastická aj bez prímesí elastanu
 18. je návyková - kto si ju raz oblečie, ihneď si ju obľúbi :-)

 

Devold_Australian_Merinofarm3 Devold_Merino_wool Devold_Lithuanian_factory (1) 

 

SPRÁVNA ÚDRŽBA MERINO VLNY

 • pranie do 40°C, vďaka unikátnym vlastnostiam (viď. vyššie) nie je nutné časté pranie
 • na vlnu nepoužívať aviváž 
 • odporúčame používať špeciálny prací gél s obsahom lanolínu
 • nesušiť priamo na horúcom zdroji tepla, na priamom slnku ani v sušičke
 • sušiť vodorovne voľne rozložené na sušiči
 • nežehliť a nebieliť
 • ak máte na vašej práčke možnosť voľby programov, odporúčame program VLNA. Pokiaľ takýto program nemáte, odporúčame znížiť otáčky žmýkania na max. 600-800, prípadne preprať ručne.
 • pred praním spolu s iným oblečením skontrolujte hlavne suché zipsy, do ktorých sa može vlna zachytiť a poškodiť
 • odporúčame prať v ochranných sieťovaných vrecúškach 

 

 activekids-praci-gel-1200x200

 

ČLÁNKY O MERINO VLNE 

Dočítajte sa viac o merino vlne na našom blogu: 

 • 10 mýtov a faktov o merino vlne:

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/mytov-a-faktov-o-merino-vlne

 • Oblečenie pre novorodenca, ktoré s ním porastie: 

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/oblecenie-pre-novorodenca-ktore-s-nim-porastie

 • Objavte 15 úžasných vlastností merino vlny, pre ktoré si ju ihneď obľúbite: 

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/objavte-15-uzasnych-vlastnosti-merino-vlny-pre-ktore-si-ju-ihned-oblubite

 •  Merino vlna má na údržbu špeciálne požiadavky. No starostlivosť je takto jednoduchá! 

     https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/merino-vlna-ma-na-udrzbu-specialne-poziadavky-no-starostlivost-je-takto-  jednoducha 

 • V jednom tričku viac výletov po sebe. Nechutné? 

    https://activekids.sk/sk/blog/testujeme-pre-vas/v-jednom-tricku-viac-vyletov-po-sebe-nechutne

 • Leto, nosenie detí, výkon a netreba dieťa prezliekať? Tajomstvo, ako na, to prezradené! 

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/leto-nosenie-deti-vykon-a-netreba-dieta-prezliekat-tajomstvo-ako-na-to-prezradene 

 

 

Správne VRSTVENIE funkčného oblečenia

Správne VRSTVENIE funkčného oblečenia

"NAUČÍME VÁS FUNKČNE OBLIEKAŤ VAŠE DETI"

Aby sme dosiahli maximálne využitie detského funkčného oblečenia, čiže dokonalú termoreguláciu, musíme funkčné oblečenie správne obliekať a využívať pri tom tzv. VRSTVENIE. Úplný základ je obliekať jednotlivé vrstvy v správnom poradí, aby mohli medzi sebou spolupracovať. Vďaka tomu bude vášmu dieťaťu príjemne pri všetkých aktivitách v každom počasí a ročnom období. Množstvo vrstiev a ich kombinácia samozrejme závisí od ročného obdobia, klimatických podmienok aj od samotného dieťaťa. V extrémne nízkych teplotách je vhodné obliecť drobcovi aj dve spodné alebo dve stredné vrstvy. A naopak, v teplom letnom počasí môžeme nášmu pokladu obliecť iba prvú vrstvu, a okrem tenkého trička alebo bodyčka nebude nič viac potrebovať. Obrovská výhoda vrstvenia je v tom, že jednotlivé kúsky oblečenia môžete dieťaťu obliekať a vyzliekať aj počas dňa. Ráno cestou do škôlky oblečieme všetky 3 vrstvy a poobde na slniečku pokojne vynecháme mikinu alebo softshellovú bundu.

activekids-vrstvenie-banner-1200x200  

activekids-banner-prva-zakladna-vrstva-300x200 activekids-banner-druha-izolacna-vrstva-300x200 activekids-banner-tretia-ochranna-vrstva-300x200

 

PRVÁ SPODNÁ ZÁKLADNÁ VRTSVA – termoprádlo

Začíname práve touto vrstvou, preto sa aj nazýva prvá spodná základná vrstva. Je to najdôležitejšia vrstva, ktorá sa dotýka priamo pokožky tela. Tvorí ju kvalitné termoprádlo z merino vlny alebo synetických materiálov, ako je napr. polyester/polyamid. My sme zástancom prírodných materiálov, pretožte sme presvedčení, že to je najlepší materiál pre detskú pokožku. Práve táto prvá spodná vrstva odvádza pot od pokožky, čím telo udržuje stále suché a teplé, aj keď sa dieťa spotí. Mala by čo najviac priliehať k telu, aby odvod vlhkosti bol maximálny. Prebytočná vlhkosť je tak odvedená do ďalšej vrstvy oblečenia a telo dieťaťa ostáva suché. Výsledok je tzv. suché teplo. Pod túto vrstvu sa už nič neoblieka. Len prosím, žiadne bavlnené tielka pod funkčné oblečenie! Tým by sme funkčnosť úplne „zablokovali“, nakoľko práve bavlna nie je funkčný materiál a pot do seba nasaje, a tak chladí. Čiže správna spodná vrstva sa stará o to, aby deti pri žiadnej námahe nepociťovali nepríjemný pocit chladu, aby neprechladli, aby si neprefúkol vietor. V teplom počasí ich spodná vrstva z merino vlny, práve naopak, chladí, aby nedošlo k prehriatiu organizmu. 

Rozlišujeme termoprádlo hrubé na chladnejšie počasie a termoprádlo tenšie na celoročné nosenie. Dôležitý parameter pri oblečení z merino vlny je gramáž (tzv. hustota) a priemer vlákna vlny.

Viac sa o materiáli MERINO VLNA dočítate tu: /infosky-pre-vas/merino-vlna/

activekids-banner-devold-1-1200x200  

  

DRUHÁ STREDNÁ IZOLAČNÁ VRSTVA – mikina, rolák, sveter

Na termoprádlo obliekame druhú vrstvu, ktorá plní dve základné funkcie. Pomáha udržiavať telo v teple v chladnejšom počasí, a zároveň odvádzať nadbytočné teplo ďalej do ďalšej vrstvy oblečenia, a tak zabraňuje prehriatiu dieťaťa. Je voľnejšia ako prvá vrstva. Vhodná je merino alebo fleecová mikina, rolák, sveter.

activekids-banner-bunda-1200x200

 

TRETIA VONKAJŠIA OCHRANNÁ VRSTVA – bunda, nohavice, kombinéza

Poslednou treťou vrstvou je vrchná bunda a nohavice (prípadne kombinéza). Jej úlohou je chrániť dieťa pred daždivým a veterným počasím. Zároveň pomáha odvádzať nadbytočnú vlhkosť do okolia. Dôležité parametre sú výška vodného stĺpca a priedušnosť materiálu. Na jar/jeseň je pre deti vhodný materiál softshell, v zime obliekame zimnú bundu a nohavice prípadne kombinézu s membránou. 

Viac sa o materiáli SOFTSHELL dočítate tu: /infosky-pre-vas/softshell/

activekids-jarne-novinky-slider