Čo je to detské funkčné oblečenie?

active-kids-slogan-new

"OBLEČIEME VAŠE DETI DO KAŽDÉHO POČASIA"

Hlavnou úlohou detského funkčného oblečenia je postarať sa, aby naše ratolesti nemali nepríjemný pocit spoteného tela a chladu pri žiadnej aktivite. Aby im bolo príjemne aj pri tých najodvážnejších výpravách do okolitého sveta, a to v každom počasí a ročnom období. Aby ste nemuseli utekať domov ani v daždi či vetre a mohli si užiť spoločný čas na čerstvom vzduchu. Vďaka špeciálnym materiálom dokáže funkčné detské oblečenie udržiavať teplo, odvádzať pot, rýchlo schne, je vodeodolné, vetruvzdorné, dokonca chráni pred škodlivými UV lúčmi. 

Nebudeme preháňať, keď povieme, že funkčné oblečenie oslobodzuje – rodičov aj ich ratolesti. Rodičov od starostí (o dieťa aj o oblečenie) a decká od neprestajných zákazov, príkazov či obmedzení, takže môžu slobodne skúmať svet okolo seba.

   activekids-banner-0-2-roky-300x200 activekids-banner-2-16-rokov-300x200 activekids-banner-doplnky-300x200

Vôbec sa nemusíte s jeho nosením obmedzovať len na zimnú lyžovačku, ako si mnoho rodičov stále myslí. Ale práve naopak! Je to ideálne celoročné oblečenie vhodné na detské ihrisko aj uprostred sídliska, na výlety do prírody, turistiku, na letnú aj zimnú dovolenku, rovnako aj na cestu do škôlky či školy. 

Detské softshellové nohavice, bundy aj overaly, výbava na lyžovačku, detské oblečenie z merino vlny, oblečenie do dažďa, chlapčenské tepláky, ponožky a čiapky z merino vlny, UPF50+ ochrana na leto. A to všetko pre dievčatá a chlapcov každého veku. S nami oblečiete svoje deti na detské ihrisko aj uprostred sídliska, na výlety do prírody, turistiku, na letnú aj zimnú dovolenku, rovnako aj na cestu do škôlky či školy. 

Naše hlavné kategórie: 

activekids-banner-merino-vlna-300x200 copy activekids-banner-softshell-300x200_1 activekids-banner-do-dazda-300x200 

activekids-upf-50-plus-300x200 activekids-banner-merino-ponozky-300x200 activekids-banner-merino-ciapky-300x200

activekids-banner-nosime-v-merine-300x200 activekids-banner-vrstvenie-2-300x200 activekids-banner-prva-vrstva-2-300x200

activekids-banner-druha-vrstva-2-300x200 activekids-banner-tretia-vrstva-2-300x200 activekids-banner-stylove-teplaky-300x200

EKONOMICKÉ RIEŠENIE

Hoci je vstupná investícia pomerne vysoká, kúpu kvalitného funkčného oblečenia považujeme práve za ekonomické obliekanie detí. Oblečenie pri správnej údržbe vydrží nejedno dieťa, veci sa môžu dediť, prípadne ich viete stále predať na detských bazároch. Dokonca sú výrobcovia, ktorí vyrábajú tzv. rastúce oblečenie, ktoré vydrží viac detských čísel a sezón. Stačí vám v šatníku naozaj len pár kvalitných kusov, ktoré môžete navzájom vhodne kombinovať a vystačíte si na všetky ročné obdobia. Nie je potrebné mať plnú skriňu vecí. Funkčné oblečenie nie je nutné často prať, rýchlo schne a hodí sa aj na bežné nosenie. Deťom stačí pár kvalitných kusov a využijete ich na maximum.  

Viac o princípe vrstvenia funkčného oblečenia sa dozviete v tomto článku na našom blogu: /infosky-pre-vas/spravne-vrstvenie-funkcneho-oblecenia/

activekids-vrstvenie-banner-1200x200

 

IDEÁLNE NA CESTOVANIE

Nebudeme prehánať, keď povieme, že funkčné oblečenie dáva slobodu a to platí aj pri cestovaní. Užite si spoločné rodinné chvíle a už sa viac nestrachujte, či dieťaťu nebudete zima, príliš teplo a či náhodou neochorie hneď na začiatku dovolenky. Oblečenie z našej ponuky pre vás dôkladne testujeme na vlastných deťoch a precestovalo s nami už takmer celý svet, od Nového Zélandu, cez naše Vysoké Tatry až po kalifornské slnečné pláže. Nepredávame nič, čo by sme neobliekli vlastným deťom. 

activekids-cestovanie-banner-1200x200 copy

 

VHODNÉ DO ŠATKY AJ NOSIČA

Detské funkčné oblečenie je vhodné aj pri nosení detí v šatke/nosiči. Či už máte doma pártýždňového drobčeka alebo pokročilého chodca, využitie funkčných materiálov je rozhodne opodstatnené. Opäť platí naše staré známe - vrstviť, vsrtviť, vrstviť a začínať práve spodnou vrstvou z merino vlny. Počet vrstiev smozrejme závisí od ročného obdobia a veku dieťatka. 

activekids-nosenie-banner-1200x200

 

RASTÚCE OBLEČENIE

Základnou výbavou tých najmenších drobčekov je tzv. rastúce oblečenie z merino vlny. Detské body porastie s dieťaťom vďaka extendoru, ktorého pripojením sa body zväčší až o dve celé čísla. Detské nohavice z merino vlny porastú s dieťatkom vďaka vysokým nápletom, ktoré podľa potreby zahnete a postupne spúštate, ako dieťatko rastie. Naša mladšia Terezka vynosila svoje prvé rastúce body z merino vlny od českej značky Crawler neuveriteľný jeden celý ROK! Aby ste nám uverili, všetko sme pre vás zdokumentovali.  

activekids-banner-rastuce-oblecenie1200x583-kolaz