Softshell


active-kids-slogan-new

"OCHRÁNIME VAŠE DETI PRED VETROM A DAŽĎOM"

Softshellová vonkajšia ochranná vrstva je základný kúsok šatníka všetkých aktívnych detí. Softshell je ideálny materiál na outdoorové aktivity, no hodí sa výborne aj na cestu do škôlky či školy. Softshellová bunda, nohavice, prípadne softshellový overal  majú vodeodolné vlastnosti a chránia aj pred vetrom. Pri tomto celoročnom oblečení nevadí, keď dieťa náhle "chytí rapel" a rozhodne sa kolenačkovať po mokrom chodníku (alebo ešte niečo horšie) :-). Nemusíte mať obavy, že je v mokrom a prechladne. Ani nemusíte na okolitý svet pôsobiť, že sa neustále sťahujete, lebo ste ovešaní taškami s náhradným oblečením. Softshellová bunda alebo softshellové nohavice sú totiž presne tým druhom oblečenia, ktoré má vodeodolné vlastnosti a chráni aj pred vetrom. Softshell je navyše vysoko odolný materiál voči špine a oderu a je nenáročný na údržbu. So zablatenými kolenami si tak hravo poradíte aj vlhkou handričkou. 

V našej ponuke uprednostňujeme softshell s membránou. Je to vlastne taký látkový sendvič. Vrstvením troch materiálov - spodnej podšívky, polyuretánovej membrány a vrchnej strany polyester - vznikla "superlátka", ktorá si v detskom šatníku rozhodne zaslúži svoje pevné miesto. Rozlišujeme softshell zateplený, ktorý je podšitý napr. fleecom. Tento zateplený softshell je vhodný na jar, jeseň a zvládne aj suchú zimu. S teplou spodnou merino vrstvou zvládnu zateplené softshellové nohavice aj mínusové teploty - podšité nohavice sú ideálne na tzv. suchú zimu. Dokonca nám takéto zateplené softshellové nohavice vydržali aj pol hodinku poctivej zimnej sánkovačky. Na dlhšiu zimnú lyžovačku či sánkovačku ich však už neodporúčame, mohli by v snehu priveľmi navlhnúť a premoknúť. Na teplejšie dni postačí sofsthell nezateplený, ktorý má veľké využitie napr. na letnú turistiku, či pobyt v prírode. Tento typ softshellu je bez zateplenia, čiže príjemný na teplejšie dni. 

              JAR - JESEŇ - ZIMA                                                                                         LETO

9747-9                                                      11390-9Membránový softshell zateplený podšitý fleecom                                   Mеmbránový softshell nezateplený                                

 

O vlastnostiach konkrétneho softshellu rozhodujú jeho parametre, ktoré sa pre lepšiu prehľadnosť vyjadrujú číselne. Práve tieto údaje je potrebné sledovať na visačke, obale či v popise každého softshellového oblečenia. 

Výška vodného stĺpca: udáva schopnosť materiálu odolávať tlaku vody a uvádza sa v milimetroch. Čím je vodný stĺpec vyšší, tým je materiál odolnejší voči premoknutiu. Na outdoorové aktivity sa odporúčajú materiály s vodným stĺpcom okolo 5.000 – 15.000 milimetrov. Ak však vyberáte pre drobca oblečenie na bežné nosenie (na cestu do škôlky/školy), postačí aj oblečenie s nižším vodným stĺpcom. V našej ponuke nájdete aj softshell s vodným stĺpcom až 15.000mm. 

!Pozor! - softshell nie je 100% nepremokavý materiál. Do silného vytrvalého dažďa je už nevyhnutné obliekať dieťatu "pogumovanú" bundu aj nohavice z materiálu PU - polyuretán v hustote od 190g a viac. Takéto oblečenie by malo mať zároveň zatavené švy, aby cez šitie neprenikla ani kvapka vody. PU je síce 100% nepremokavý, no rozhodne to nie je priedušný materiál. Odporúčame ho obliekať teda v prípade silného, vytrvalého dažďa. Na všetko ostatné je skvelým materiálom práve vyššie spomínaný softshell, ktorý je na rozdiel od PU krásne priedušný. 

Priedušnosť: tento údaj v g/m2/24h hovorí o tom, koľko vlhkosti v gramoch prepustí jeden štvorcový meter látky za 24 hodín. Hodnota priedušnosti by mala začínať minimálne od 3.000g/m2/24h. Jednoducho povedané: čím je táto hodnota vyššia, tým materiál lepšie "dýcha" a dieťa sa pod ním bude menej potiť. Priedušnosť materiálu je veľmi dôležitá kvôli odvádzaniu telesnej vlhkosti, aby neprišlo k prehriatiu organizmu. V našej ponuke nájdete aj softshell s priedušnosťou až 10.000g/m2/24h. 

Naše hlavné kategórie produktov zo softhellu: 

activekids-banner-softshell-300x200_1 activekids-banner-softshell-na-leto-300x200 activekids-banner-tretia-vrstva-2-300x200

activekids-banner-softshellove-nohavice-300x200 activekids-banner-softshellove-bundy-300x200 activekids-banner-softshellove-leginy-300x200

 VLASTNOSTI SOFTSHELLU

 1.  je univerzálny – softshellové oblečenie možno nosiť celoročne na rôzne outdoorové aktivity. Rovnako sa však hodí aj na bežné nosenie, napr. do skôlky či školy.
 2. je vetruvzdorný – materiál veľmi dobre odoláva vetru
 3. je vodeodolný – materiál veľmi dobre odoláva vode a dažďu
 4. je priedušný – materiál veľmi dobre „dýcha“ 
 5. dokáže zahriať podobne ako fleecová mikina
 6. je ľahký a veľmi príjemný na dotyk
 7. je pružný – neobmedzuje v pohybe
 8. je rýchloschnúci 
 9. jednoduchá údržba – drobné nečistoty ľahko odstránite vlhkou utierkou

 

UNUO detske softshellove nohavice s fleecom cena od 22.90 - vonkajsia vrstva jar:jesen a sucha zima + vysoky naplet v pase chrani krize_1 Unuo chlapcenske softshellove nohavice s fleecom pre najmensich Auticka_4 UNUO detske softshellove nohavice s fleecom pre najmensich Eugen_4_cena_17,90 - vonkajsia vrstva jar:jesen a sucha zima + vysoky naplet v pase chrani krize

SPRÁVNA ÚDRŽBA SOFTSHELLU

 • pranie max. do 40°C 
 • na moderné technické materiály nepoužívať aviváž
 • odporúčame pranie v špeciálnych pracích prostriedkoch na membránové oblečenie 
 • nesušiť priamo na horúcom zdroji tepla, na priamom slnku ani v sušičke
 • nežehliť a nebieliť
 • ak máte na vašej práčke možnosť voľby programov, odporúčame program ŠPORT. Pokiaľ takýto program nemáte, odporúčame znížiť otáčky žmýkania na max. 600-800. 
 • po určitom čase nosenia odporúčame impregnáciu vhodným impregnačným prostriedkom v spreji na softshell - úplne jednoducho: pokiaľ v daždi začnú na softshellkách zostávať tmavé fľaky, je čas na obnovenie ochrannej vrstvy impregnáciou

 

 

 

ČLÁNKY O MATERIÁLI SOFTSHELL 

Dočítajte sa viac o materiáli softshell na našom blogu: 

 • Pripravení na jeseň: ako obliecť dieťa na hory:

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/pripraveni-na-jesen-ako-obliect-dieta-na-hory

 • Detské softshellové oblečenie: a jeseň môže začať:

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/detske-softshellove-oblecenie-a-jesen-moze-zacat 

 • 4 skvelé tipy na funkčné detské oblečenie do jarného počasia: 

    https://activekids.sk/sk/blog/activekids-blog-novinky/skvele-tipy-na-funkcne-detske-oblecenie-do-jarneho-pocasia